1 TL

İSTANBUL / BEYKOZ / ÇENGELDERE MAH.

İlan No
5020

İlan Tarihi
06-10-2020

Malzeme
Toprak

Kimden
Sahibinden

hasan hüseyin
Üyelik Tarihi : 01 Ekim 2020
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

İlan Açıklaması
Arnavut kaldırımlı yollar bugünlerde nadir görülür. Ancak bir zamanlar yol yapımcıları birçok şehir ve kasabada Arnavut kaldırım taşı kullandılar . İnşaat müteahhitleri ayrıca binalar oluşturmak için bunları kullandı.

Gerçek kaldırım taşları, küçük, doğal taşlardan yapılmış, kenarları su ile düzeltilmiş olan yapı malzemesi, yüzyıllar boyunca var. İngilterede, Arnavut kaldırım taşı terimi ilk olarak, 15. yüzyılda, şehirlerin ticaret yollarını yapmak ve kasabadan şehre seyahat etmek için eski toprak yollardan daha güvenilir ve daha güçlü olması istendi. Aslında, parke taşlı caddeleri ilk icat eden Romalılar oldu . İlk kaydedilen Arnavut kaldırımlı yollar, üçüncü yüzyılda Romanın eşsiz karayolu ağında göründü.

Arnavut kaldırım taşı terimi, işçilerin nehir ve akarsularda topladıkları taşların düzgün, yuvarlak şeklini ifade eder. Parke taşı ucuz ve bol miktarda. Genellikle 2 ila 10 inç arasında değişir. Bir çeşit bilmecenin konfigürasyonunda hiçbir alet kullanmadan elle birlikte yerleştirilmişlerdi. Parke taşı genellikle kumla döşenmiştir ya da yol sahibi varlıklıysa, harç içine yerleştirilmiştir. Parke taşı döşeli yollara servis yapılabilir. Her baharda sabitlenmesi gereken eski toprak yollar gibi çamurlu veya yağmurlu olmazlar. Granit parke taşı döşeme taşları kolay kırılmaz ve bunu yaptıklarında el ile yeni parke taşları ile kolayca değiştirilebilirler.

193 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü